Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

potovalna driska

Dodan: 20.01.11 @20:22:35

np

Gost

mene je na fertik pograbilo lani na potovanju - dobesedno res za umret, ko se vprašaš, kaj ti je blo sploh treba it...no, pa je bil en starejši možak-domačin ful prijazen in mi rekel, naj pojem majhen navaden jogurt. Kljub temu, da sem jedla njihove arabske tablete proti driski, mislim da mi je šele jogurt na koncu pomagal... sčistila na fertik, popila skoraj na eks še 2 litra vode in naslednji dan sem bila ok... je bila pa noč ZELO vesela, vendar kot kaže sta jogurt in tekočina naredila svoje... edini nasvet še, ki ga je dal možak NIČ kokakole!...preventivno sem še dva dni pazila malo kaj jem, sem pa pojedla še nekaj jogurta vsak dan ter za vsak slučaj še jemala tablete iz njihove lekarne... včasih je morda res najbolje, da za pomoč/nasvet vprašaš kakšnega starejšega domačina, da ti pove skrivno žavbo pa srečno in čim manj neprijetnosti kot so driska...ne privoščim nobenemu... upam, da je bila to tudi moja zadnja...

0     0

anja

Gost

mene pa zanima - kaj vzet s sabo, da bo prebava štimala. doma se nalivam z donatom, ki je super . kaj pa naj vzamem za na pot? res me skrbi, ker- če ni donata vsaj 2 krat tedno, je hud problem.

0     0

k

Gost

Namesto donata lažje spakiraš  dva paketa lanenega semena, ima tudi dober učinek.. ali tablete algea (posušene zelene alge). še boljše najbrž oboje skupaj

0     0

Miro

Gost

27 krat v Aziji nikoli problemov z drisko. Kakšen domač šnopček pa ok. Lp!

0     0

Špela

Gost

Pred časom sem šla s tem vprašanjem v lekarno, poleg že omenjenega linexa sem dobila navodilo, da v primeru, če bi kaj blo, pitje kokakole, ki razkuži in grenke kave, ki zapre, sladka naredi ravno obratno

Ker na poti potem nisem imela težav zadeve nisem sprobala, tako da ne vem, če zares deluje, sem pa dobila navodila od farmacevtke, ki je precej izkušena popotnica, tako da bi znalo bit kaj na tem.

LP, Špela

0     0

Spela

Gost

Koooookakola! to je pijača za me prepreči vse driske, je pa res da moreš potem, ko prideš iz potovanja k zobozdravniku.

0     0

ina

Gost

Meni Waya v Indiji ni pomagala. Najprej driska, bruhanje, vročina, potem pa samo še driska :S Dokler mi niso dali v tamkajšnji lekarni antibiotikov, za vsak slučaj pa še loperamid za zapiranje in rehidracijske praške in je blo po nekaj urah že ok. Seveda pa sem pojedla antibiotike do konca ...

Verjetno pa je vse odvisno od tega, kako je kdo občutljiv. Vem, da eni skoraj nikoli nimajo problemov, kljub temu, da jedo vso hrano, jaz pa vedno precej pazim, vendar se driski ne izognem :S Del potovanja pač

0     0

assja

Gost

letos v aziji jemala nutriflor in florazym kombinirano (oboje probiotiki). nobenih problemov nikjer, tudi voda iz pipe, razni ne preveč higienično pripravljeni obroki, led v pijači, sadje ki se olupi, solata, sladoled.... pa sem prepričana, da bi brez preventivnega jemanja teh tabletov sigurno kak dan imela prebavne težave, tako pa res brez problema. včasih se mi je zdelo da sem na meji, da bom dobila drisko, pa se je vedno samo od sebe pocajtalo...se mi zdi da so mi te tablete ogromno pomagale, in jih nameravam tudi na naslednjem potovanju jemati.

waya se mi je zdela ful predraga...

0     0

ina

Gost

Ja, Waya je absolutno predraga. Mislim, da je 14 vrečk okrog 25€. Glede na to, da jo je priporočljivo začet pit vsaj nekaj dni pred odhodom, potem pa vsak dan, je to res zelooo drago. Pa nič ne rečem, če bi vsaj zanesljivo pomagala, ampak izgleda da ne vsakemu ...

Bom naslednje leto probala kakšno drugo priporočeno stvar, mogoče bo bolje ...

0     0

alltheworld

Gost

rad bi nekaj pripomnil!

nisem poznavalec, nisem zdravnik, framcevt, dietetik, gastroenterelog, ipd.... Mogoče je celo kateri od omenjenih pišočih to, pa vseeno... 

Sem pa popotnik, lahko bi dejal ultra popotnik. Za menoj je veliko držav in dni im mesecev popotništva, kot solo in v družbi. Videl / doživel sem popotnike, ki so bili z menoj in so jedli takorekoč identično kot jaz, pa so imeli diarejo in druge prebavne motnje. Pa četudi so pili kolo, šnopček, domačo žganje mešano s česnom (nagravžno sem poskusil kapljico) , razne preventivne tablet in ne vem še kaj vsega! Dobili so drisko in to večkrat. Nekateri med njimi so se tega že vnaprej zelo bali in s seboj imeli popotniško lekarno. Pa ni nič pomagalo! 

Celo tako je bilo, da je sopotnik zelo pazil na vsako hrano (potovali smo po res higiensko oporečnih krajih), ni si umival zob razen z ustekleničeno varno vodo, ni se kopal v stoječi vodi - pa je na koncu staknil hudo okužbo (ameba, bakterija itd). V glavnem jaz sem jedel na tržnici kot domačini, si zobe umival z vodo iz pipe, jedel solato, ki je bila oprana z sumljivo vodo iz kanistra (nihče od popotnikov tega ni poče-vem da ni pametno), jedel z rokami vso mogočo hrano (žuželke, pečene in nepečene )

Pa nisem imel NIKOLI driske!!! Nisem pil nekih šnopčkov, kokakol in podobnih neumnosti... Lahko potrkam na les da bo tako še naprej in verjamem (vem) da bo tako. Zato lahko med veliko neumnostmi, ki so bile napisane zgoraj le izbrskam nekaj pametnega, npr. kar je napisal Tomaž1:

"" Če nimaš driske ni zaradi cole itd. ampak imaš dober imunski sistem in ti ga bakterije na potovanju pač ne morejo podreti.""

0     0

prduh

Gost

Ja, driskica zna res biti problem na potovanju, še posebej, če se hočeš sprdniti na letalu, nosiš krilo, ter imaš na spodnjem perilu luknjo, potem pa pomotoma poškropiš svojega soseda, in ko se prepogneš, da bi mu polizal drek iz oblačila, udari no val driske, ki prileti direkt v usta drugemu sosedu. Nato se vsedeš nazaj in si obljubiš, da se ne boš vstal, preden pristanemo. Ampak vmes zaspiš in se še enkrat sprdneš, nakar driska postane totalno tekoča, in priteče po tleh sosedu spredaj.

Ja, to zna biti problem...

0     0

nastja

Gost

se mi je zgodilo parkrat in sem dala skos vsa možna lokalna zdravila, ampak moj nasvet (in nasvet maročanov) je: en dan nič jest in pit samo zluftan sprite. če lahko zdržiš še dlje kot en dan, tolko boljše..vsaj neha iz tebe tečt. ker če jemlješ tablete, zraven pa še ješ, se driska ne ustavi. nikakor pa nič jest in tablete na prazen želodec, ker meni je povzročilo hude bolečine v želodcu..

0     0

Potovalka

Gost

Oj!

Jaz imam pa dobre izkušnje z ORS, ki je rehidracijska raztopina. Ko sem bila v Turčiji sem fasala ful hudo drisko, slabo mi je bilo za pop*** in ničesar nisem spravila vase...ORS sem kupila pred potovanjem pri nas v lekarni, ker mi ga je priporočila kolegica in naj ne bi bil ogaben kot podobne zadeve. No, res je kar OK okus- kot voda z limono. Mi je pomagal po dveh dneh, da sem lahko normalno funkcionirala.

0     0

perorec

Gost

Rehidracijska tekočina je pač rehidracijska tekočina. Telesu vrne minerale in podobno,  kar se izgubi med drisko. Ne bo pa rehidracijska tekočina sama po sebi zaustavila ali nudila preventive.

0     0

jestinsamojest

Gost

PROLIFE-mnogo bolje kot linex - uredi prebavo v enem dnevu.

0     0

Lala

Gost

Daje me dvom in ne vem kako bi se ravnala. 

Prišla sem z dopusta, iz Ukrajine. Zadnja dva dni tam me je mučila driska. Nisem imela ne vročine, ne nisem bruhala. Karkoli sem zaužila, pa sem morala na wc. Sem si kupila Linex in jemala oglje in je postajalo počasi boljše.

Sem šla k zdravnici, ki mi je predipisala kup zdravil. Meddrugim tudi Nifuroksazid. Rekla je, da je to antiseptik - Ko sem brala po netu pa vidim, da je to vseeno antibiotik. Ne bi jemala antibioike, ker sem jih že velikokrat na žalost in driska tokrat ni tako močna.

Ker pa sem že 5 dan z drisko, ki sicer ni zelo hitra ali močna, ampak je pa še vedno in jutri moram v službo, ne vem, če se ne bi vdala in vzela Nifuroksazid?

A je normalno imeti drisko tudi po en teden in se pol stavr vseeno uredi brez zdravil ala antiparasititki/antibiotiki? In jemati samo pro/prebiotike in oglje? Imam kaj možnosti, da se stvar umiri tako?

Do zdaj sem imela na potovanjih samo take driske, da je bilo potrebno vzet antibiotike in bi se tokrat rada izogibala temu.

Hvala za kak nasvet v naprej.

0     0

Tadej

Registriran uporabnik

Nomad

linex z ogljem vred nima učinka, ker ga oglje absorbira. ali jemlji eno ali drugo. isto velja za ostala zdravila, ki jih jemlješ skupaj z ogljem.

poleg tega pa linex ni proti driski, ampak predvsem za vzpostavitev neke naravne flore prebavnega traku. torej predvsem lajša drisko, kako zvijanje v želodcu, itd.

da traja driska še en teden po otovanju ni nič nenavadnega. pojdi k zdravniku, da ti da na beli recept seldiar. to te lepo zapre.

0     0

Ttaba

Gost

Kaj pa potem imeti s sabo, ce je linex tako blag?

0     0

cokoladaa

Registriran uporabnik

Popotnik

Gel Sikapur. Takoj umiri želodec in drisko. Meni je to najbolj optimalna rešitev.

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40