Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

IMIGRACIJA ARGENTINA ALI BRAZILIJA???

Dodan: 15.02.12 @15:44:57

bbbbbbb

Gost

Kaj pravite na selitev v omenjeni državi??? a je smiselno? kako je z delom na črno v teh dveh državah? špansko govorim tekoče, portugalsko pa pasivno...

LP

0     0

Ptic

Gost

Jaz sem živel v Braziliji pol leta koliko je maksimalno dovoljeni in govorim skoraj tekoče portugalsko. Dela v braziliji je sicer dovolj vendar bo tvoj velik problem viza. Tak da ti preostane delo na črno kar sploh ni dobro plačano. Špansko v braziliji ne razumejo tak da svetujem da se čimprej naucis portuglasko. ČE obvladaš špansko ti to ne bi smel biti problem. Najobljši način da si najdeš delo v BR so poznanstva torej QI - Quem indica (kdo priporoča) vendar tudi to zna biti slepa ulica ker se vsi grejo fine pa pravijo ja jaz poznam nekoga in te lahko priporočam, vendar bodo ljudje kar hitro pozabili, ker so brazilci polni praznih obljub, to je tam normalno.

0     0

Igor

Gost

Ptič kak pa da se toliko seliš? Kr to se mi zdi popolnoma abnormalno, neki je potovat, druga pa skos nekam skakat, kaki problemi z odnosi z drugimi ljudmi al kj? Bežiš al kj ?

Nekateri si pa tud marsikaj kr namislijo, zmislijo.

0     0

Igor

Gost

Zmislijo si, pa pol pišejo kje so bili itd, neke kvazi zgodbice ....

0     0

Ptic

Gost

Vem da je abnormalno verjemi jaz bi ostal dolgo če bi lahko pa ni šlo. Probal sem si delo najti tam, pa ni šlo skozi mislim konkretno delo in ne delo na crno imel sem neko punco tam doli no v glavnem vse se sfižilo ne bom zgubljal besed... potem ko sem se vrnil v SLO 2011 sem imel možnosti iti nazaj cca po stirih mescih od vrnitve. Sem kontaktiral podjetja v BR tam in je eno me hotel vzet pa vizo zrihtat pa je tudi vse šlo po gobe zadnji moment. Pač treba se je dalje truditi

0     0

Tealina

Registriran uporabnik

Zapečkar

Zanimiva tema. Tudi mene vleče v te države, ampak sem zaenkrat samo še v fazi razmišljanja, bom pa vesela če bi še kdo delil izkušnje. Seveda je preživljanje počitnic tam fenomenalno, drugo je kakšno je realno življenje.

Ptic smem vprašati zakaj se je vse szfižilo...

V Argentini sem spoznala nekaj Slovencev, ki so prišli začasno delati v neko podružnično Slovensko podjetje. Mogoče se splača razmišljati v tej smeri...

0     0

Ptic

Gost

Pozdravljena, Tealina. Nisem imel volje odgovarjat vceraj. Težko je najt kaj legalnega v Braziliji pa da bi bilo solidnno plačano. ŽE inženirji dobijo zelo slabe plače v Pernambuku je bilo okoli 1000 RS (450 EUR) za pripravništvo kar je res slabo ni za preživet (osnovna sobica stane 300 RS). Potem firme niso pripravljenej sponzorirat za vizo preveč stroškov in še posebej birokracije ... moraš najti ta pravega samo to lahko potraja. Potem če ne govoriš portugalsko, kaj boš ko nihče ne govori angleško ... Jaz imam edino možnosti in to zelo male če se prijavljam na dela kjer imam izkušnje, samo diploma ne pomeni nič brez izkušenj ...

1     0

GINAA

Gost

Ptic, čeprav je minilo nekaj let  od objave me zanima če zdaj živiš v Braziliji?

Tudi mene vleče tja.

Javi kaj

0     0

Ptic

Gost

Ginaa, ne zivim v Braziliji ampak na Skotskem - Aberdeen. V Braziliji sem bil nadalje pol leta koliko je maksimalna omejtev za turiste. LP. Ptic

0     0

GINAA

Gost

Ptic, v pol leta si delal na črno? Kakšno delo je bilo in ter koliko plačano? Tam sploh ukvarjajo z delom na črno a ni to nezakonito? 1000 R$ je 250 evrov ali se motim? Ker mi ni jasno 1000 realov in R$ sta isto?

0     0

Ptic

Gost

Nisem delal na crno, ampak sem si iskal sluzbo kar ni lahko. Tudi ce najdes kaj, sem imel nekaj razgovor, potem vize ni mogoce dobiti. Prav tako ce si isces navadne sluzbe, te niso dobro placane, bolj zivotaris kot zivis. Ze inzenirske pozicije niso kaj ekstra placane se posebej sedaj ko sem navajen na stirikratni SLO standard.

Najboljsi nacin ce se hoces preseliti v Brazilijo je da se ozenis. In ce se mislis ozeniti, potem se ozeni bogato. R$ je okrajsava za braziliski real ki se uporablja v Braziliji ... LP./ Ptic

0     0

GINAA

Gost

Razmišljam, da bi šla v Brazilijo za tri mesece in bi vnaprej kupila enosmerno karto a bom imela komplikacije s tem? Koliko misliš je treba našparati za tri mesece, ko si glih bil že tam? Večino časa bi preživela v Sao Paulu.

0     0

Ptic

Gost

Jaz bi rekel okoli 3,500 - 4,000 EUR skupno z karto. Jaz sem ponavadi zapravljal okoli 600 - 650 EUR na mesec v Olindi leta 2010. Seveda je Sao Paulo drazji se posebej najemnine, zato sem ceno navil na malo vec kot 600 EUR. Pri tem mislim bolj ali manj minimum kar bi potrebovala za prezivetje, kar pomeni transport bus ali vlak (nic taxi, rentacar), nic restavracij - si doma kuhat, v glavnem ne prevec zapravljat. Koristno je ce ves portugalsko, ker drugace tam ljudje cisto nic drugega ne vejo govorit niti spansko ne pomaga. Dobra stran SP je da je ekonomska prestolnica Brazilije, najvec sluzb se po mojem najde tam. Ne bi priporocal da si vzames enosmerno karto ker zna bit, da te ne spustijo na letalo - ceprav nekateri pravijo da jim niso komplicirali. V braziliji lahko ostanes tri mesece kot turist, ce ostanes dalje mislim da te kasirajo ko se vracas nazaj cca 2 EUR/dan (to je stari podatek, tak da ne vemo kako je sedaj_)

0     0

GINAA

Gost

Torej okoli 600e z bivanjem, hrano, prevozom brez večjih odrekanj?

0     0

Ptic

Gost

Ne, jaz bi prej rekel 800 EUR na mesec brez vecjih odrekanj. 600 EUR na mesec je podatek za 10 let nazaj in za Recife. Sao Paulo je obcutno drazji. Prav tako za 800 EUR najverjetneje ne bos dobila stanovanja, kvecjemu sobo. Ce se bos prijavljala za dela, bos morala znati pisati prosnje v portugalscini, ljudje tam slabo govorijo anglesko.

0     0

GINAA

Gost

Kako ne bi dobila stanovanja za 800? Na brazilskih straneh dobim za 300e stanovanje z 50-60m2? Če prištejem še stroške, hrano in malo uživancije bi še vse skupaj dovolj 700e...Tako kot v Slo.

0     0

Ptic

Gost

Mi lahko das stran kjer si dobila te informacije meni se zdi prepoceni - ponavadi je drazje./

0     0

GINAA

Gost

Sem iskala, žal se ne spomnim naslova. Napiši apartmento de Sao Paulo nekaj takega. Mi je še en Slovenec, ki živi v Sao Paulu, pritrdil, da je dejanska taka cena za 50-60m2. 

0     0

Ptic

Gost

Mozno, da so take cene Sao Paula dobro ne poznam. Sem pogledal cene, jaz sem za taka stanovanja nasel ceno cca 1000 - 1200 RS kar je okoli 300 300 - 350 EUR. Vendar je to cena same najemnine, ponavadi v blokih moras se placat vzdrzevanje zgradbe, cemu se rece "Condominio" in to ponavadi nasese dodatnih 500 R$ na mesec (cca 120 EUR). V boljsih delih mesta npr Recife - boa viagem dvosobno stanovanje pride okoli 2000 - 3000 RS mesecno, je pa res potem top - pogled namorje itd. Imas tudi cenejse 1,200 RS mesecno z stroski velika garsonjega, vendar lokacija ni najboljsa. Glej da ne bos najemala kjer blizu favele ...

Ce isces stanovanja vnesi v google "Aluguel" + ime mesta, kar pomeni najem v dobesednem prevodu. To ti najde strani kot so viva real in podobne ... prijetno isknaje

0     0

GINAA

Gost

Ja ampak Recife je na severnem delu Brazilije, bolj kot greš proti severu je slabši življenjski standard, ne? Bom previdna pri izbiri stanovanja. Hvala.

0     0

Ptic

Gost

JA najboljsi standard je na jugu - Santa Catarina in dol proti argentini.

0     0

Strojko

Gost

Cujes tic... kak pa to da nisi sel delat v avstrijo ali nemcijo saj tam tudi verjetno rabijo IT kader ... ???

0     0

Ptic

Gost

Zato ker jaz ne delam v IT-ju, delal sem v naftni industriji. Mogoce se bom sedaj podal v te vode v VBA/SQL programiranju Excel. V UK so sedaj taka dela dobro placana, kontrakt pozicije od 250 do 500 Funtov na dan.

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40