Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

Tujska legija poleti,še razmišlja kdo?

Dodan: 13.03.15 @17:18:54

grey wolf

Gost

Pozdravljeni,

ker me tukaj v sloveniji jebejo na vsakem vogalu s položnicami in raznoraznim sranjem sem se odločil,da bi se šel preizkusit v tujsko legijo,saj se rad ukvarjam s športom in mi je všeč akcija.Vem,da je tam zelo hudo ampak boljše kot pa da tukaj umiram na obroke in sem totalna nula.Službe ne dobim,ker moja stroka ni iskana,tam pa bi imel vsaj plačo dostojno človeka,ni glih visoka je pa solidna(1200 eur).Zato me zanima,če še kateri resno razmišlja,da bi šel tja in se preizkusil v vojaškem življenju in trdi disciplini.Sam sem težkega življenja navajen že od malega,ker je oče alkoholik tako,da sem navajen na poniževanje in udarce praktično me nič več ne more zlomiti in sem pripravljen na vse.Kar me edino bega je to,da imam -2.50 dioptrije in se bojim,da me zaradi tega ne bi sprejeli,drugače sem pa v dobri fizični kondiciji tek,dvigovanje trupa,skleci ipd.Za poletje sem se odločil tudi zato,ker je baje takrat tam najmanjša gneča in so praktično večje možnosti,da te sprejmejo.Lep pozdrav.

0     0

adam

Gost

zdravo.

Jas ze od negdaj razmisljam o tujski legiji.

jas imam pa problem z zobovjem.manjkata mi zadnja dva kocnika in ze zaradi tega je menda problem priti v enoto padalcev.(izurjanje na otoku korziki)

to sem bral v knjigi BORCI BREZ PRETEKLOSTI od Markusa.

Jas mislim da tvoja dioptrija ni problem.

Pa javi se kaj da se kaj predebatiramo.

0     0

grey wolf

Gost

Pozdrav!

Tudi meni manjka en zob in ja tudi sam sem bral to knjigo in moram rect,da je padalska enota ena najzahtevnejsih in najbolj castnih.Saj tudi verjetno na njihovi spletni strani pise kaksne so zahteve za padalski polk bi mogel pogledat.Drugace pa tujce sprejema tudi angleska vojska ampak je stroskovno dosti vecji zalogaj,da prides na otok ipd.Slabo ne bi bilo glede tujske legije,da imas vsaj nekaj osnov francoscine,saj je pisatelj v knjigi omenil,da mu je to bil najvecji problem,zato tudi razmisljam,da bi sel na kaksen tecaj,da vsaj dobim neko osnovo.

0     0

xxx

Gost

Jaz bi se na vašem mestu vprašal najprej stvari:

-Ali ste pripravljeni tvegati glavo za ta denar(navodno so to prvi vojaki, ki jih pošljejo na krizna zarišča - navadno afriko)

-Ali ste pripravljeni koga ubiti?

-Ali ste pripravljeni živeti z soborci, ki imajo večinoma zelo sumljivo(kriminalno) preteklost. Ogromno posameznikov se sem prijavi, ker si tako očistijo ime in postanejo francoski državljani.

-Ali dobro razumete Francosko in ste v tem jezuku tudi sposobni komunicirati(Pozabite na Angleščino pri Francozih)? Če ne znate vsaj it. se raje pričnite učiti. Francoščina je prekleto težek jezik. Navadno potrebujejo priseljenci v Francijo iz bivše Yugoslavije 5 let, da osnovijo nek normalen nivo jezika.

Če ste si odgovorili vsaj na eno vprašanje NE. Ostanite raje doma,.. 

pa srečno.

1     0

marc

Gost

1200 eur da skrajaš enega al pa več za glavo je pa res pocen...

0     0

so what

Gost

Ja in,ce umres raje umrem od metka kot pa od raka kasneje.Vsi nekaj nakladate o smrti,ta pa je itak neizbezna,poleg tega je na misiji placa 4000eu ali vec.Pac tja gre clovek,ki razcisti pri sebi,ampak glede smrti pa so res skrbi odvec.Hujse je,ce ti koga usmrtis,to pa ja.

0     0

adam

Gost

iti v legijo je zivljenska prelomnica.

Ze na zacetku lahko dozivis veliki sok,ce ne naredis razlicnih psiho testov.

Jas osebno sem pripravljen iti na tuje bojisce in tudi ubiti cloveka,kajti legija ponavadi napada sovraznika.Sovraznika ki bi pobil nedolzne ljudi oz.civiliste (V vecini prmerov je tako).

0     0

grey wolf

Gost

Bi se kar strinjal,po moje je zelo pomembno,da si že po naravi bolj hladnokrven človek,agresija in jeza te hitro pokopljeta in takrat delaš napake predvsem na bojišču,ohraniti mirnost v določeni situaciji pa ni tako lahko,predvsem,ker ti preveč šopa adrenalin.Sam bi fizične teste po moje opravil,ker sem gledal na njihovi spletni strani,da niso zelo zahtevni prav tako sem v solidni formi,glede psihičnih testov pa ne vem kako bi se obnesel.

0     0

Ptic

Gost

Osebno ne bi sel v legijo pa ce me ubijete, ampak kogar zanima tukaj je link kako priti not:

http://foreignlegion.info/joining/

Se mi zdi zanimivo da kdorkoli je napisal to da ce hocete v legijo nic posiljat pisem majlov ampak direktno na licu mesta v Franciji pri rekruterjih ?

0     0

grey wolf

Gost

Tako je še na njihovi spletni strani piše,da je edini način,da se zglasiš osebno v enem izmed sprejemnih centrov pariz,marseille ipd.Sicer pa eni preveč napihujejo in si zmisljujejo zgodbice,od enega sem celo slišal,da baje dezerterje lovijo in jih zadavijo z zajlo,kakšne bedarije kvasijo eni.Je pa res,da je pač disciplina in zahtevno urjenje kar je prav,sam imam tudi rajši,da se za kazen uporabi fizično nasilje,ker psihično te lahko človek veliko bolj duševno zjebe.Moraš pa gledati tudi,da tam dobiš obleko,hrano,spoznaš nove ljudi,ni vse negativno.Umreš pa lahko tudi v sloveniji.

0     0

North

Registriran uporabnik

Zmeraj več me mika da bi šel enkrat oktobra ali novembra bom šel dol pogledat. 
Prej moram uredit par stvari pa poskusit če mi rata dobit službo. Če jo ne dobim odjebem slovenijo in grerm v legijo.
Pa če treba francosko govorit se bom potrudil Jai essaye! Edini problem ki bi imel je se navadit tekoče fransosko. Psihični pa fizične teste bom naredil brez problemov!

0     0

grey wolf

Gost

Jaz se bom vpisal na tečaj francoščine vsaj toliko,da dobim neke osnove,ker jezik je prekleto težak.Treniram pa vsak dan,zjutraj tek z nahrbtnikom ali brez,popoldne pa fitnes vecinoma z lastno telesno tezo skleci,pull ups,chin ups...

0     0

hindi

Gost

vse kar si napisal si mi z jezika vzel umiranje na obroke popolna resnica kako priti do tujske legije

0     0

F

Gost

Moj znanec je v tujski legiji. Glede na zgodbice, ki mi jih je pripovedoval, bi vam dejal samo SRECNO!

0     0

Legokocke

Gost

Za 1500 evrov mesečno? Pri čemer te bodo zavrgli ob prvi poškodbi ali bolezni? Kjer je vse skupaj bolj neki gulag kot vojska? Ne vem no. Na koncu legija ni nič drugega kot žreti sranje, pol leta dolgčasa v neki baraki in poniževanja. Nekoč sem prebral komentar enega NAVY Seal-a, da je Legija groza in če imaš kam iti boš šel. Dejansko tja pridejo luzerji ki želijo kompenzirati za svoj luzer sindrom. Če hočeš iziv začni gonit kolo pa se vidimo čez 2 leti na maratonih in Tour De Francih? Ne? A tam boš pa kaj? Mogoče razmisli tudi o Ruski vojski, tudi sprejema tujce in boš dokaj hitro osvojil jezik, zaradi bele polti in porekla pa boš hitro oficir. 3 leta obvezno in potem si državljan. Rusija je super za človeka kot ste vi, lepe ženske, moški je moški in službe so. Kaj ti bo neka Francija kjer boš na vse večne čase državljan 3.reda ker ti neki nosni glas ne gre 100%.  Kakor hočete, ampak ti ki omenjaš raka... V tujini ko boš na sumljivih black ops-ih, ravno tam boš fasal raka, na možganih od ptsd-ja ali pa skrivnosti (skrivnosti so strup za dušo), ali pa od siromašnega urana ali konzerv s hrano. Ne ti meni. Ven boš prišel izrabljen kot 50. letna pocestnica, za nobeno rabo. Da ne omenjamo da nekoč boš moral spet iskati delo, slej ko prej izven legije. In kaj boš potem? Postati nekaj, kar te bo tajila Francija, lastna Legija in družina? Groza. Dokazuj komur hočeš kar hočeš, poglej si pa tam Slovenske Novice unega Cakića. Baje nek legionar? Ga spoštuješ ali ga vidiš kot nekega čudaka in psihiča? Vsaj tako se je zagovarjal na sodišču ko je ubil človeka? Če nekaj dosežeš samo zato ker ti nekdo drži pištolo ob glavo a potem si car? Zame si še večji luzer. Imaš šport pa se pojdi samo mazohisem vsaki dan 8 ur če hočeš. Pa da vidimo gdo si. Ne pa ti meni, da boš tam nekaj postal. To že si, in bo Legija samo potrdila, ali pa nisi in nikoli nisi bil. Adijo.

0     0

xxx

Gost

Legokocke

Glede na uradne podatke, naj bi bila osnovna plača 3000 - 4000. Verjetno imajo za misije še dodatke in na koncu dosežejo 8 000 - 12 000. Samo za ta denar dobesedno nosijo na pladnju... No, če je nekdo psihopat je za družbo verjetno vseeno bolje, da tam rešuje svoje "težave".

Ne vem zakaj bi kdo hodil v rusko vojsko. Enaka tveganje 2-3x nižja plača....

0     0

Legokocke

Gost

Pobč, ti si totalno zabluzil če misliš da boš kasiral 10+ tisoč evrov mesečno.Plača je 1500 kot sem ti navedel. Kje ti živiš da sanjaš take številke mi ni jasno, 3 tisoč še slovenski vojak na misiji NE doseže, ti pa sanjaš da se boš tam naslikal in kasiral 4 tisoč? Bedak.

V rusko vojsko greš z namenom postati državljan, podobno kot v legiji. Kaj ti pa to omogoča si pa sam preberi na internetu. Da ne omenjam da je samo 3 leta in favorizirajo krščanske slovane, za kar v Legiji verjetno ne boš kaj na boljšem.

0     0

Legokocke

Gost

Še enkrat, ne širi dezinformacij. Plača se začne pri 1200 in gre nekako do 1500 evrov, do 10 mesec, za Francoske čezmorkse teritorije (urjenje). Kar ti navajaš je plača 3500 za "foreign thater" kar je verjetno direktno bojna operacija. To pride v poštev verjetno kasneje, pa verjetno spet ne za prav dolgo, mogoče par mesecev. Kje si pa ti našel 8-15 tisoč pa živ boh ne ve.

0     0

xxx

Gost

Legokocke

To pravi google, ki črpa iz uradnih podatkov, ne pa jaz. Iz prve roke pa nihče ne more reči nič na to temo.... Vnesi french legion salary v google in boš dobil osnovne plače. 1500 eur je osnovna plača v Franciji.

cca 5000 eur zasluži navaden slovenski vojak na misiji. Medtem, ko časnik zasluži nekje 8000. Tukaj ne gre za nobene bojne operacije.

https://www.mladina.si/184633/koliko-v-resnici-zasluzijo-slovenski-vojaki/

Zakaj hudiča, bi želel postati ruski državljan? S EU passportom imate neprimerno večji dostop do držav brez nobene vize. Sociala je neprimerno bolj radodarna tukaj. Podnebje v povprečju tudi. Plače so v razvitih EU državah 10x višje kot v rusiji. Tudi delovno vizo za rusijo dobite brez večjih težav... Zakaj bi nekdo nosil glavo na prodaj(to niso Misije ala Bosna/Kosovo), za nekaj kar nima velike vrednosti?

0     0

Legokocke

Gost

Iks, ti res ne veš kaj žlobudraš. Žališ Rusijo, ampak sem ti lepo razložil pa očitno ne znaš brati. Kaj ti bo pa francosko državljanstvo? LOL To je pa ja eden izmed #1 bonitet ki jih vsak legionar vzame, in tebi nič ne pomeni ker imaš kao EU pasport že? Ti si pajac. Plača je 1300 do 1500 za legionarja za prvo leto. konec debate.

0     0

Legokocke

Gost

Da ima slovenski vojak 8 tisoč na misiji pa spet ne bo držalo. Iks ti si z lune padel, mešaš častnike in vojake, kakor tudi mešaš misije kar nekaj vsepovprek. Daj malo pazi kaj govoriš no. A če bi bilo tako fino, in bi vsi kasirali 8 tisoč, se ti ne zdi da bi si raje sami kupili škornje in spodnje perilo kot da jamrajo po televiziji? Javnost bi bila ogorčena da jamrajo za 100 evrov pri plači 8 tisoč. Idiot, še predsednik republike ima komaj nekje 3-5 tisoč. Se ti ne zdi da bi bilo več zanimanja med mladimi za vojsko če bi bilo to res? Pobč, prostovoljno urjenje 3 mesece sploh ni plačano v celoti, daj si to tudi preberi. Da ne omenjamo lanskega osipa 200 vojakov. kako to ralagaš? Cepec.

0     0

xxx

Gost

Legokocke

Ali imate težave s funkcionalno pismenostjo? Kateri del iz prilepljenega konkretno me razumete? Tam so zbrani uradni podatki, ki temeljijo na dejansko izplačanih plačah. Lahko se repenčite in žalite, kakor hočete vendar to ne bo nikakor spremenilo dejaskih podatkov.

Vam bom prilepil odsavek - to mogoče, ne bo preveč težko za razumeti. Berite počasi! 

Slovenske vojske, katerih plače nas na leto stanejo okoli 18,5 milijona evrov ali 4830 evrov bruto na mesec. 

70 častnikov, podčastnikov, vojakov ali višjih vojaških uslužbencev Slovenske vojske, za katerih plače odštejemo približno sedem milijonov evrov na leto ali v povprečju 8300 evrov bruto na mesec.

In ja tudi častniki so vojaki! kaj pa drugega? Marsovci he he?

Kolega vi ste pripeljali v debato moč ruskega državljanstva. Nikjer nisem napisal, da bi kaj bistvenega pridobili s francoskim - razem morebitno rehabilitacijo starih kazljivih dejanj. Čisto konkretno se vas vprašal, kaj dobiste s ruskim!

Bo šlo?

0     0

Ptic

Gost

Tudi meni se zdi 1,500 EUR normalna zacetna placa za tujsko legijo. Dvomim da bi kdo samo za urjenje placal 4,000 EUR glede na to, da v tem casu ne porabis skoraj nic hrana in stanovanje krito. Pa francozi zanjo biti kar skrti, kar se plac tice. Placa se potem povecuje glede na cin ki ga dosezes, in potem pridejo so dodatni ko grejo na misije v krizna obrocja, mislim da se tu najvec zasluzi. Tak da kar je rekel Legkocke, in ceprav je crpal informacije z Googla bi rekel da drzi. Da se vec zasluziti obcutno vec, ko enkrat odsluzil in se gre v placance npr Irak varovanje nanftnih polj, tam se da dobiti okoli 500 EUR na dan navzgor bi rekel.

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40