Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

Viza Indija

Dodan: 30.11.17 @13:30:42

Nejka

Gost

Je v zadnjem času kdo urejal vizo za Indijo? Prosila bi za nekaj informacij..

0     0

niče

Gost

Urejal 14 dni nazaj, tukaj: https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

plačal preko PayPala, dobil odobreno na e-mail v enem dnevu.

0     0

Nejka

Gost

Niče, hvala ti za info.

Jaz vizo rabim za več kot 120 dni (e-visa je primerna do 120 dni), tako da je postopek zame drugačen.. Grem za 5 mesecev. Sem se pa ravno prej bolj poglobila v ves ta tekst, čisto preveč zakomplicirano je..

Sicer za e-viso nisem brala podrobno, kaj moraš priložit, a vseeno vprašam - kako je kaj z dokazili na bančnem računu, a kaj komplicirajo? In s priloženim veljavnim zdr. zavarovanjem, a to je najbrž mišljen coriss (oz. zavarovanje za tujino)?

0     0

miro

Gost

Zaprosiš za turistično vizo, ki traja šest mesecev. Za finančno stanje nič ne komplicirajo, potrebuješ pa povratno let. vozovnico, sliko z belim ozadjem, zavarovanje za 6mesecev, ni važno katero, lahko Coris, Triglav itd, morebiti zahtevajo še kaj drugega, se vseskozi nekaj spreminja. Kar nekaj časa sem preživel v Indiji, se je zelo spremenila in mi ne nudi nobenega zadovoljstva več, sem lansko leto odšteval dneve, kot v vojski do povratka domov. Namaste in Lp!

0     0

Nejka

Gost

O letalski karti nikjer ne zasledim, da jo rabim priložit. Tudi slike ne - menda gre to vse preko online prijave, potem pa te povabijo na "razgovor" (ki je najbrž samo to, da osebno greš tja s pasušem?) Ne vem, sklepam oz. sprašujem, če ima kdo zelo svežo, nedavno izkušnjo.

ojoj Miro, to pa niso spodbudne novice. Vem, da se Indija spreminja z veliko hitrostjo, vsaj kolikor zasledim.. Bila sem tam pred 10 leti in me je navdušila. Upam, da razočaranje ne bo preveliko..

0     0

Nejka

Gost

Miro, pa še to - kaj je tisto, kar se je skozi tvoje oči najbolj spremenilo, seveda na slabše?

0     0

miro

Gost

Te dokumente sem moral predložiti, ko sem urejal vizo osebno na ambasadi. Indija je bila še pred 10 leti čisto drugačna, zadnjih 5 let se je močno spremenila. Prišla je globalizacija, velja samo denar. Vsepovsod ogromno zahodnjakov, rusov, droga ( čaras, gandža itd ) veliko se pije, prostitucija, prednjačijo rusinje. Duhovnost, veliko ašramov vodijo zahodnjaki, kje so časi Sai Babe, Oshota. Guruji vlačijo zahodnjake, en teden drugo, drugi teden spet drugo. Bramani visoka kasta, so se zelo zredili, vozijo se z motorji in avtomobili, delajo nove hiše, otroci hodijo v privat šole, reveži so še večji in dajo zadnje rupije v templje. Zahodnjaki se klanjajo bogovom in še zelo uživajo v tem svetu, ne vem kako bi se obnašali, če bi jim pobral opojne substance. Sem dolgo časa preživel v Indiji in pa tudi v celotni Aziji, včasih sem rekel da je to moja domovina, po 32 letih je ne pogrešam nič. Uživam pred kaminom in gledam plapojajoči ogenj. Lepi spomini ostanejo, slabe je pa tako treba pozabiti. Namaste in Lp! 

Ps: tudi moja prijateljica se strinja z menoj, je  dolga leta preživela v Indiji, kjer je bila učiteljica, kot tudi naokoli v Aziji. Lp!

0     0

Nejka

Gost

Miro, hvala za izkušnjo! Jaz jo grem vseeno pogledat.

0     0

Gost

Gost

miro katere države azije pa bi ti v tem času priporočal za potovanje?

0     0

Tadej

Gost

Ja, za več kot dva meseca vize treba pač do ambasade...vseeno pa treba izpolnit obrazec na netu, ki pa ni isti kot e viza. Za letalsko karto pa greš na sta in ti tam naredijo rezervacijo za domov. Sam letalske karte nisem potreboval, res pa je, da sem zaprosil pred tremi tedni le za dva meseca in na ambasadi v Nepalu. V slo je morda malo drugače. 

Od Azije sedaj nisem videl samo še JV azije... Sam bi za potovanje izbral mongolijo, stane, kitajsko in iran. Indija je fajn, a če prej vidiš budiste v sičuanu, te ta duhovnost tle enostavno ne gane več, sploh ker je vse samo denar. Bi pa rad obiskal Ladak, ampak naslednjič, ko ne bo tako mraz.

0     0

Saraja

Gost

Pozdravljen. In kako bi lahko opisal Sečuan v primerjavi z ašrami ... en kup je opcij jaz niti ne vem ali v ašram ali tempelj ... Po filozofiji mi je bliže hinduizem, najdem se pa bolj v kung fuju in qigongu hvala ...

0     0

Vtosmer

Gost

Prenovljeni cenik vizumov za slovenske državljane velja od 1. septembra 2017

št. Vrsta vizuma, trajanje in število vstopov Cena vizuma (v EUR)

1

TURISTIČNI VIZUM (T) 
1 leto, večkratni vstop

98

2

TURISTIČNI VIZUM (T)
5 let, večkratni vstop

193

3

POSLOVNI VIZUM (B)

5 let, večkratni vstop

241

4

POSLOVNI VIZUM (B)
1 leto, večkratni vstop

117

5

VSTOPNI VIZUMI (X)
do 6 mesecev, enkraten ali večkratni vstop
6 mesecev do 1 leto, večkratni vstop
1 do 5 let, večkratni vstop

79 
117 
193

6

ZAPOSLITVENI (E) & PROJEKTNI (P) VIZUM
do 6 mesecev, enkraten ali večkraten vstop
6 mesecev do 1 leto, večkraten vstop
1 do 5 let, večkraten vstop

117 
193 
288

7

šTUDENTSKI VIZUM (S)
trajanje študija oz. največ 5 let, večkraten vstop

79

8

ZDRAVSTVNI VIZUM (MED) & ZDRAVSTVENI VIZUM ZA SPREMLJEVALCA (MED X)
do 6 mesecev, enkraten ali večkraten vstop

79 
117

9

KONFERENČNI/SEMINARSKI VIZUM (C)
do 6 mesecev, enkraten (ali večkraten) vstop

79

10

NOVINARSKI VIZUM (J)
do 6 mesecev/enkraten (ali dvakraten) vstop

79

11

RAZISKOVALNI VIZUM (R)
do 6 mesecev, enkraten (ali večkraten)
1 do 5 let, večkraten vstop

79 
117 
193

12

MISIJONARSKI VIZUM (MX)
1 do 5 let, večkraten vstop

79 
117 
193

13

ALPINISTIČNI VIZUM (MX)

79 
117

14

PRIPRAVNIšKI VIZUM (I)
do 1 leto, večkraten vstop

79

15

SNEMALNI VIZUM (F)
do 1 leto, enkraten ali večkraten vstop

117

16

TRANZITNI VIZUM
do 15 dni, enkraten ali dvakraten vstop

22

• Prenos vizuma:  Prenos vizuma iz starega v nov potni list stane € 8. 
  • Dovoljenje za dostop na zaščitena območja oz. območja z omejenim gibanjem: Za izdajo dovoljenja za dostop se zaračuna € 32. 
  • Cena vizuma za tuje državljane s stalnim bivališčem v Sloveniji je odvisna od državljanstva kandidata, vrste in trajanja zadevnega vizuma.
  • V vse zgornje cene je vključen strošek storitve ICWF € 3.
  • Prosimo vas, da s seboj prinesete točen znesek za plačilo v gotovini.
0     0

Lojz

Gost

Pozdravljeni,

tele cene v zvezi z vizami za Indijo hudo variirajo, vsak ima neke drugačne informacije. Zanima me koliko pride najcenejša viza za 3-tedenski trip po Indiji in ali je razlika, če jo grem iskat na ambasado oziroma če jo naročim preko e-portala?

Hvala!

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40