Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

Selitev v UK

Dodan: 30.01.18 @12:53:38

Anglezka

Gost

Mircy to pa ne bo drzalo... verjetno si zivela v Londonu in si ravno zato zivotarila s taksno placo. V manjsem mestu je to v redu placa, na nekaterih pozicijah ti ni treba delat cele dneve za tako placo oziroma lahko dobis se vec in si tudi lahko normalno privoscis normalne zadeve, normalno najemnino stanovanja.  Tudi izlet v sosednje vasi, druga mesta je lahko ugoden. No, doma je lahko bolje, ce zivis pri mamici in ocku in ne placujes nic najemnine. 

0     0

Mircy

Registriran uporabnik

Turist

Cau Anglezka,

zivela sem v Chiddingfoldu, uro stran od Londona. Moja neto placa je znasala na koncu ko so vse odbili manj kot 1000£ na mesec. Delala sem v strezbi, deljen urnik, od 8 - 10ur na dan. Tedenska napitnina je znasala do najvec 30£. S tem kot sem rekla, sem jaz dobila najvec od vseh in ostali so bili domacini iz tam doma. In glede na to, da sem bila prvic tam, sem si zelela kaj tudi ogledati in je drago. Kino za dva je 23£, v zelo majhnem kraju. Nevem, to je moja izkusnja. Verjamem, da je tvoja boljsa.

0     0

Anglezka

Gost

Surrey je drago obmocje, ravno zato, ker je okolica Londona. So pa druga mesta cenejsa in je tudi vec moznosti za sluzbe v gostinstvu.

Nemogoce pa je, da si z 20k GBP letno dobila ven neto 100O GBP mesecno. Verjetno si bila na napacni tax codi in so ti odvedli vec davka. Sicer pa https://www.moneysavingexpert.com/tax-calculator/ pokaze, da je 20k letno 1400 na mesec

0     0

xxx

Gost

Če bi radi kaj zaslužili/priharinili, pojdite raje v Nemčijo. Nepremerno nižji stroški življenja, višje plače in manj konkurence za posamezna delovna mesta. 

Stanje bo v UK s brexitom samo še slabše...

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40