Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

Kam?

Dodan: 13.03.18 @10:45:45

Ajnas

Registriran uporabnik

Zapečkar

Zdravo,

novembra 2018 se s fantom odpravljava na poročno potovanje za 3 tedne. Potovanje bo backpacking (ne greva iz svoje kože ). Želje so trekingi (lahko bolj zahtevni), potapljanje, surfanje - če bo mogoče, ter tudi nekaj dni v kakšnem malo večjem mestu. V glavnem čim več aktivnosti. Obožujeva JV Azijo (na Filipinih in Tajskem sva že bila), vendar naju mikajo tudi druga področja. Zelo vesela bi bilavaših predlogov Vnaprej hvala! S.

0     0

Par idej

Gost

Myanmar za dva tedna ( Inle  lake, Kalaw, Bagan, Mandalay, Kakku pagode) in 5 dni na sanjskem otoku Ko Lipe čisto na jugu Tajske.

Ko Kood na Tajskem, še en otok, ki je zares primerljiv z Maldivi. Preostali čas Kambodža.             (Cenejša opcija je Koh Rong).

Sumatra, pri meni kmalu v planu. Prav tako sanjske plaže na odmaknjenih otokih, orangutani in nekoč ljudožerska plemena. Pobrskaj na netu, je tudi nekaj slovenskih blogov na temo Sumatre. Zelo poceni!

Kitajska- Hong Kong, Macau in kraški svet Guilina, ostalo pa plaža na Tajskem, v Maleziji.

Nekaj idej je, z nobeno ne moreš falit.

1     0

Ajnas

Registriran uporabnik

Zapečkar

Najlepša hvala za predloge! Mislim, da sta Sumatra in Kambodža sedaj finalista. S.

0     0

VIDA

Registriran uporabnik

Popotnik

Pozdravljeni!

Ravnokar sem (kot nova članica na tem forumu) dala naslednjo objavo: 

Vabim prav VSE (mlajše, starejše, ženske, moške) v sopotniško druščino za odhod (v času kurilne sezone v SLO) na nekaj mesečno raziskovanje

- večjih filipinskih otokih (osebno me najbolj zanima mesto DAVAO in mesto CEBU),

- ali pa morda južne španske obale (osebno me najbolj zanimajo kraji nekje na relaciji med Sevillo in Valencijo),

s ciljem morebitne TRAJNE PRESELITVE v te toplejše kraje.

V Španiji sem (večkrat, malo po malo) že preživela cca pol leta svojega življenja (Madrid, Barcelona, Valencia, Sevilla, Tenerifi na Kanarskih otokih - ki so tudi del Španije...), na Filipinih pa še nisem bila, ampak sem od ene osebe (ki tam živi že par let, poznamo pa se že od prej...) prav ogromno slišala kako je tam in me zato tudi Filipini zanimajo (ker Filipini nimajo nikoli zime, stroški so jim v povprečju nižji za 2x, 3x ali celo več x nižji...odvisno od skromnosti človeka....oz. kaj si želi imeti....). Na žalost je ta oseba, ki živi na Filipinih, zadnje čase tam poslovno ogromno časovno zasedena (ne uspe dovolj niti spati, da bi kmalu dosegla zastavljeni poslovni cilj), pa se zdaj slišimo bolj malo (ampak mi je še vedno nekako »dosegljiva«, še posebej, ko mi kaj »prigusti«

Z ozirom na tamkajšnje razmerje, zato tam na Filipinih imajo ogromno tujcev (ki tudi za stalno tam živijo), najbolj pa so zaželeni upokojenci in tudi ljudje, ki so pripravljeni tam vlagati kakšen denar (tam se npr. ogromno gradi, za razliko od gradbeništva, ki se je tukaj skoraj da popolnoma vstavilo…in je vlaganje v npr. nakup stanovanj zelo profitabilno – vsi tujci pa lahko tam brez problema kupijo stanovanja, ne morejo pa kupiti zemljišča&hellip. Filipinke (ki so res eksotično lepe za naše evropske oči) pa komaj čakajo, da "zagrabijo" tujce in se z njimi veselo poročijo (ali vsaj živijo skupaj, brez uradne poroke), če jih le uspejo dobiti (ker jim tujci omogočajo boljše življenje, ker so filipinske plače majhne…..najpogosteje od 80 EUR na mesec pa do 150 EUR , fakultetno izobražena - »specialna«- učiteljica z dodatnim samoplačniškim specialnim izobraževanjem in s posebej dodatno narejeno licenco pa npr. lahko zasluži komaj 300 EUR na mesec).

Ko zaključim vzpostavljanje prve komunikacije z vsemi zainteresiranimi ljudmi, bom potem (na osnovi vseh prejetih vprašanj) sestavila seznam vseh zbranih vprašanj in kratke odgovore na njih in bom vse to posredovala prav vsem zainteresiranim. Vidim pa, da se ljudje bolj zanimajo za Filipine (morda zato, ker se tam lahko pogovarjajo v angleščini, ker nikoli ni zime, je veliko ceneje&hellip, čeprav tudi Španija ima svoje prednosti (bližja je domu pa še vedno brez nekih težkih mrzlih zimskih dni, zelo so poceni karte do doma, je EU, tam velja evropska kartica zdravstvenega zavarovanja, ki jo vsi dobimo v SLO zastonj, veliko živil je cenejše kot v SLO, prav španski del – ne katalonski - je živahna država prijaznih ljudi itd….) in okrog tega imajo razna vprašanja (ker so manj informirani glede Filipinov&hellip.

Ko se (po mojem naknadno posredovanem seznamu vprašanj in odgovorov) nato naredi neka naravna »selekcija« (eni se zanimajo še naprej, drugi pa odstopijo od potovanja&hellip, potem bom organizirala en skupni sestanek vseh zainteresiranih ljudi v živo, na katerem bomo še kaj konkretno dorekli  in določili datum odhoda ter vse ostalo potrebno.

Lahko izberemo tudi kakšne druge kraje, osebno pa bi priporočala (če gre za Španijo), da bi se fokusirali na priobalne kraje nekako med Sevillo (ki sicer ni direktno ob obali) in Valencijo , če pa gre za Filipine, pa bi osebno priporočala mesto DAVAO (tam je dolga leta bil župan sedanji predsednik Filipinov in je Davao znan kot najbolj varno mesto na Filipinih….morda celo najbolj varno na svetu…čeprav je javna tajna zakaj je temu tako, vseeno raje ne bi o tem pisala&hellip, ali pa mesto CEBU (ki je najbolj razvito, z najboljšim pristaniščem, z najboljšimi letalskimi povezavami, z dobro zabavo, lepimi otoškimi plažami  itd.…..), drugače pa je najlepši otok na Filipinih otok PALAWAN (ampak, zdi se mi, da on ni najbolj primeren za prav stalno bivanje….ali pa morda tudi&hellip.

Če vas zanima ta skupni odhod (vsak plača svoje stroške, potovali pa bomo v lastni režiji, brez agencije), se mi javite na e-mail: 

vidaku777@gmail.com

Že zdaj se veselim vašega morebitnega zanimanja..

Prav lep pozdrav!

VIDA

0     0

Marko

Registriran uporabnik

Pozdravljeni.

Da ne bom odpiral nove teme,bom čisto kratek.

Pri mojih 44 letih sem se odločil,da bi začel potovati.Budget bi bil okoli 1000 evrov.Na letalu še nisem bil,tako da bi potoval sam,oziroma v skupini,vodeno,kar bi bilo verjetno še najbolje,saj še nisem potoval nikamor.Ne bi rad svetil družinam ali parom.

Za predlagane možne destinacije in preverjene potovalne agencije se zahvaljujem.

Lp

Marko

0     0

fit

Gost

Zdravo, Marko!

Malo bolj avanturistična potovanja najdeš na agenciji Shappa, seveda pa imaš za to ceno zelo ozek izbor npr kakšen Maroko.

Če ne bi rad preveč tekel naokrog, pa greš lahko tudi kakšno all-inclusive varianto v Egipt, ki je dokaj poceni, tam do 800e za dva tedna. Glej agencijo Eti ali pa Sonček. 

Za Evropo je odlična agencija Eurogo, sploh Španija, Kanarski otoki in podobno. Priporočam!

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40