Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

Oddaja stanovanja nekaj začetniških vprašanj

Dodan: 02.07.18 @19:59:00

Lala

Gost

Zdravo,

zanima me nekaj stavri glede oddajanja stanovanja v Sloveniji, če bi mi morda lahko kdo razjasnil.

A lahko oddajamo stanovanje na moje ime ( v pogodbi), če je stanovanje v lasti moje mame in tete? Potrebujemo še dodatno kakšno potrdilo? Imam stalni naslov na istem naslovu stanovanja sicer.

Če se da stanovanje v najem osebam, ki nimajo slovenskega državljanstva, niti EU, ampak nekaj kot npr. Bosna, Makedonija... moramo narediti še kakšno dodatno stvar?

A obstaja samo en tip pogodbe? Namreč ponekod v tujini vem, da jih je več.

A moraš izstavit račun in imeti kakšno računovodstvo? Ali samo prijaviš na FURS?

Kaj če ti npr. najemnik neha plačevati in imaš pol težave s tem, da ga izseliš, a še vedno plačuješ 25% davek na nekaj kar nisi prejel?

A se je možno kako zavarovati glede neplačevanja najemnine in stroškov?

Stroški bodo skupni z nami, torej na naše ime.

Najlepša hvala!!! Res upam, da mi lahko pomagate, ker na internetu ne najdem natančnih in ažuriranih podatkov.

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40