Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

Away Bigger Carry On

Dodan: 16.07.18 @14:56:26

lanna999

Registriran uporabnik

Turist

ojla, imam eno vprašanje. pred kratkim sem po internetu naročila awayev "bigger carry on", ki je načeloma tak kot navaden carry on, le da je malenkost večji. zanima me, če ima kdo izkušnje z uporabo omenjenega kovčka na letih adrie - poleti namreč letim z adrio in ne vem, če gre kovček v kabino nad glavo. letim tudi z delto in za tam sem po reviewih ugotovila, da čeprav je po dimenzijah kao prevelik, ga vseeno spraviš brez problema nad glavo. si res ne želim dodatnih komplikacij na letališčih (no, pa tudi dodatnih stroškov ne), zato prosim če ima kdo izkušnje z bigger carry on-om: a se lahko spravi nad glavo? hvala!

0     0

sda

Gost

V bistvu te ne razumem v čem je problem. Vsaka letalska družba ima predpisane dimenzije, ki jih dovolijo za vnos na letalo (ročna prtljaga). Na Adrijini strani piše sledeče: 

En kos ročne prtljage do 8 kg in z vsoto vseh treh mer do 118 cm (55x40x23) je vključen pri vseh naših vozovnicah, razen pri poslovnih, kjer sta dovoljena dva kosa oddane prtljage. Poleg ročne prtljage lahko s seboj na letalo brezplačno vzamete tudi nekaj osebnih predmetov, kot so torbica, fotoaparat ali prenosni računalnik, plašč ali podobno.

Torej so pravila jasna: če imaš kufer teh dimenzij gre na letalo, v nasprotnem primeru ne.

0     0

lanna999

Registriran uporabnik

Turist

vem vem, hvala za napisano, ampak tudi na deltini strani pišejo iste dimenzije, pa je veliko ljudi v reviewu tega kovčka napisalo da čeprav je kovček večji od predpisanih mer, se da še vedno brez problema spravit nad glavo deltinih avionov. me pa zanima če je tudi pri adriji tako?

0     0

sda

Gost

To pa ne boš vedela dokler ne boš tam, verjetno so izkušnje različne, nikoli še nisem opazila, da bi preverjali velikost. Če se držiš pravil nimaš kaj skrbeti. Je pa bolj verjetno, da bodo pri Delti komplicirali, jaz bi se pri američanih držala pravil.

0     0

lanna999

Registriran uporabnik

Turist

maš prav ja hvala, bom iz preventive rajši prijavila pa doplačala, vsekakor boljše kot da me na vsakem letališču vlačijo okoli zaradi parih centimetrov

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40