Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

obisk prijateljice v Slovenijo iz druge neevropske države....

Dodan: 04.09.18 @18:07:14

Šengen Viza

Gost

Imam eno znanko, s katero si dopisujeva že  vrsto let. Ni moja punca ali kaj podobnega, pač znanca preko interneta. Ona je drugače Filipinka, ampak živi in dela v Bahrainu že precej let. Full rada potuje, mi pošilja tudi svoje fotografije  iz svojih potovanj itd...sedaj bo v kratkem prišla v Nemčijo, si je uredila turistično vizo, ki ji velja za 30 dni. Mi je rekla, da naj pridem po njo na letališče, da se spoznava.

Mene sedaj zanima, ali lahko ona potuje po vsej širni EU, tudi npr v Slovenijo? Ona pravi da lahko, ampak glede na to, da Avstrijci preverjajo meje, pa še kdo drugi, me skrbi da bodo kaj komplicirali.

Sicer sem videl fotografijo njene vize in ima napisalo MULT (kar bi naj pomenilo za multiple ali večkratne) vstope verjetno ali kaj....tako da lahko da ima vse to res urejeno, sem pa vseeno skeptičen ker sploh ne vem kako si je to vizo uredila.

Npr v Sloveniji, sem ji povedal, da lahko brezplačno stanuje pri meni, ampak nisem pa ji dal nobenih podatkov (niti jih ni zahtevala) , prav tako ko sem jo vprašal kje v Nemčiji bo stanovala, v katerem Hotelu npr,...mi ni nič odgovorila, vizo pa vseeno ima...to mi je malo čudno, ker ponavadi moraš z avizo pridobiti en kup podatkov, garantno pismo, da nekdo jamči za tebe, za morebitne zdravstvene stroške itd,....sicer meni ni bilo potrebno dati nobenih podatkov (kar mi je cool), ampak ne vem kako ji je potem uspelo dobiti vizo, ker sedaj bi se pa rada z mano družila. Meni kaj veliko po Nemčiji ni za hoditi, zato sem jo tudi povabil v Slovenijo. Ne bi pa rad imel kakšnih problemov na meji ali karkoli takšnega. Skratka zanima me, kako ste ostali reševali takšne situacije? Ste kdaj dobili kakšen takšen obisk iz tujine izven EU-ja? A jo moram kje prijaviti npr.? Nekje sem prebral, da tisti ki nekoga gostijo preko airbnb, da morajo prijaviti osebo. Sam sicer nimam airbnb, niti ji ne bom računal, gre pač za zasebni obisk znanke, ampak za oblast ali pa sosede bo p ato mogoče sumljivo...skratka, če je že kdo kdaj gostil koga izven EU-ja naj mi kaj več pove o tem, kakšna pravila je potrebno spoštovati itd....

In kot pravim, mogoče niti ne bo prišla v Slovenijo in bo ostala v Nemčiji...čeprav ona meni pravi, da naj jaz pridem v Nemčijo ampak meni ni, da bi si delal stroške z dragimi hoteli po Nemčiji in če tudi bom šel tja, bo to samo da jo obiščem za kakšen dan ali dva ali pa jo pripeljem v Slovenijo, kjer pa sva lahko potem skupaj in ji Slovenijo tudi razkažem. A lahko gre ona tudi na Hrvaško? Ker Hrvaška pa ni v Šengenu....ampak je pa v EU-ju...

Skratka, kako je kaj z vsem tem skupaj....na kaj je potrebno biti pozoren?

0     0

Šen-Gen

Gost

Če ima šengensko vizo za Nemčijo, ni nobenega problema, če je multipla, je še bolje, ker jo lahko pelješ npr. na Hrvaško...

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40